NejenHra je místo, kde má naše knížka druhý domov

 

Tak schválně, jak dlouho jste nebyli v Pardubicích? No, ono je to vlastně jedno, tenhle tip na výlet vám dám tak jako tak. V tomhle krásným městě, kam snadno dojedete z mnoha míst vlakem je totiž kouzelný místo pro děti (i rodiče). Není to jen obchůdek s hračkami, věcmi na tvoření, knížkami (i tou naší a moc se jí tu daří) hrami a tak dále, ale taky hernička pro prcky, kde si můžete užít i smyslohraní na různá témata. A to děti milují. A mamky a taťkové taky, protože si tak můžou vychutnat chvilku klidu, zatímco si jejich ratolest hraje po lokty v modelíně. Tohle pohodový a krásný místo vytvořila skvělá Ivanka Nádvorníková, kterou jsem pro vás trochu vyzpovídala. Dejte vědět, jak se vám v NejenHra líbilo. 

 

Ivanko, moc obdivuju všechny ženy, které rozjedou podnikání na mateřské. Kdy a proč myšlenka na tak krásné hračkářství navíc s herničkou pro děti přišla?

Baru, tak máš to stejně, ne ? Do 2 let věku Madlenky, jsem si neuměla podnikání představit, byla totiž ohromný nespavec. Ale po druhém roce se situace zlepšila a začala v noci vstávat "pouze" 3-4krát. Tehdy jsem začala mít chuť, energii a náladu na vytváření něčeho nového. V Pardubicích jsme však postrádaly místo, kam bychom s Madlenkou rády chodily. Velké herny nenabízely to, co jsem hledala, ať už od stravování až po respektující přístup k dětem. Originální a hezké dárky pro děti byly v Pardubicích nedostupné, takže jsme dostala nápad a pustila se do jeho realizace.

Máš malou holčičku a v bříšku další miminko, jak jde skloubit mateřství s byznysem okolo kterého se stejně pořád ochomýtají děti?

Jde to, i když to bývá někdy náročné, ale to znají všechny maminky. Naštěstí Madlenka může být se mnou v práci. Neudělám tolik práce, ale máme stále tuto možnost k dispozici, což je obrovská výhoda.  Naše holky v obchodě to mají podobně. Zaměstnáváme pouze maminky na rodičovské dovolené, které chodí do práce s dětmi. Chtějí být mezi lidmi, a já to naprosto chápu.

Madlenka aktuálně nechodí do státní školky, ale do lesní školky přibližně na 13 hodin týdně. To mi poskytuje čas na práci, a pak se s manželem hodně střídáme. Bývá často v zahraničí, ale vždy to nějak zvládneme naplánovat, a pak mám samozřejmě často noční směny. Raději si dám noční, než abych pracovala ve chvíli, kdy mám čas věnovat se Madlence. Nerada pracuji, když je doma a chce si hrát, snažím se tomu vyhýbat, nejde to vždy, ale vědomě s tím pracuji.  A co bude, až se narodí další miminko? Zatím to nevím,  však ono to nějak dopadne. 😄

Kdybys měla vybrat svých top 5 produktů, které by neměly chybět v žádném dětském pokojíčku, které by to byly?

To je těžké,  máme poměrně široký sortiment a to přibližně 1500 položek a každou z nich milujete, ale kdybych to měla shrnout podle bestsellerů:

Dětský nůž, co krájí, ale neřízne - naprosto skvělý pomocník do kuchyně

Magický tablet - Maped - vynikající pro vzdělávání, umožňuje cvičení psaní písmen a číslic. Skvělý parťák i na cesty.

Modelína a kinetický písek - I když někteří rodiče možná nejsou nadšeni, děti jsou z toho zcela unešené. Patlání s tímto materiálem je zklidňující a návykové, dokonce i pro rodiče. 😄

Magnetická stavebnice - zábava nejen pro děti, ale i pro dospělé.  Rozvíjí Fantazii dětí a pokud k tomu přidáte nanobrouka, máte dokonalou zábavu.

Oblečení značky Koi Kids - kterou najdete jen u nás. Jedná se o švédkou značku a její kolekce navrhuje Mina Kolouchová. Oblečení je vyrobeno z recyklovaných materiálů s nadčasovým designem.

S rodinou hodně cestujete, jak funguje podnikání, když nejsi v Čechách?

 Cestování je pro mě absolutní prioritou číslo jedna, a kdyby podnikání bránilo mé cestovatelské vášni, asi bych raději zavřela podnikání. 😄 Dokonce i NejenHra vznikala na Tenerife. Funguje/nefunguje, jak to vezmete.

Nemohu si dovolit naprosté vypnutí od práce a pracuji na všech našich cestách, ale paradoxně mi to vůbec nevadí.

Změna prostředí pro mě znamená změnu myšlení, a z každé dovolené si odnáším nový pohled na podnikání. Vloni jsme strávili měsíc v Thajsku, a mám pocit, že to byl pro NejenHru úplně převratný měsíc. Od samého začátku jsem si vytvořil/a přesvědčení, že mohu podnikat a zároveň cestovat, a považuji to za naprosto přirozené.

 Co tě překvapilo na podnikání?

Ta dlouhá cesta, kterou nelze zkrátit. Začátky jsou opravdu náročné. Pracujete od rána do večera, aniž byste měli nárok na výplatu, a to může trvat i 3-4 roky. I přesto, že na Instagramu vypadá vše skvěle a dokonale, Vy zatím propadáte panice, zda bude dostatek prostředků na zaplacení nájmu, ale naplňuje mě to a baví a to aktuálně považuji za prioritu.

Naštěstí mě plně podporuje manžel, a bez něj by to rozhodně nešlo. Plně respektuje skutečnost, že momentálně chodím domů bez výplaty. 😄

Jaká je tvoje původní profese a plánuješ po mateřské návrat nebo ti dětský svět tak učaroval, že zůstaneš tam?

Pracovala jsem dlouho v korporátním světě pro jednu z největších firem na světě, ale nespojilo se to moc s mou touhou po cestování, takže jsme se s manželem rozhodli odejít. Poté jsem přijala nabídku od kamaráda pracujícího ve finančním sektoru a začala jsem mu pomáhat jako asistentka. Tato práce mi umožnila dělat mnoho věcí na dálku, což mi vyhovovalo a procestovali jsme kus světa a poté jsem šla na mateřskou dovolenou. Určitě nemám v plánu se do korporátního světa vracet. Můj sen je, že po druhé mateřské se zaměstnám v Nejenhře. Zatím mi to finančně moc nevychází, ale pevně věřím, že za ty tři roky to bude jinak! 😊